Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

^h8-
serios, sunt ok
Posts: 413
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by ^h8- »

G-MONEY wrote:Plm daca voi considerati ca asta este evolutia normala a muzicii hip-hop, fara suparare dar nu ati inteles nimic din ea atatia ani.
:!:

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by RanciD »

Da." Alo, bruto sunt contractul, sunt maneaua sunt băiatul, sunt Mafiotu si-nteropu e sunt Lux eu sunt cartela. Nu intelg Ce pula mea zici, vreau sa fac o scurta vizita-n catharsis......

Mama mea e o țigancă, mă mustreaza cand se caca, vorbește despre defecare, mănâncă căcați in gura mare, sunt maneaua sunt băiatul, metalistul dezaxatul, rapper-ul cu clanța, deschide și te împrăștii in baie pe toată faianța, stau cu mama în constanta, ea zice că stau toată ziua, eu stau doar pe buda și când scriu, manele despre păcănele, tatăl meu e jeg boschet târfă de jet direct pe piept. Nu sunt un om sunt o maimuță, familia mea asculta guta, mamaia mă scărmăna la puta, copiii ei sunt toți fan guțã, nu știu vreo fata mai drăguță, le-aș fute in cur pe toate daca nu sunt constipate. Ne suis mafia, uzi, z
Russia, whiski, caca, pisi, sexi ass sissy. Brrrrraapr

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Vallejo »

sa nu se piarda. topicu asta e despre mine acum. nu mai e despre pilu. eu sunt oscarul si nobelul si nici nu sunt rapper. eu sunt cartela care deschide usa la combinatie.
Vallejo wrote:prima oara cand am asc og eastbull azi. partea lui pe aia contractu chiar e tare. e asa tare ca m a inspirat sa scriu niste versuri pe beatu ala

las sclavi fara picioare thiago motta
aranjez meciuri jake lamotta
dau cu pumnu de niro raging bull
fraierii fug ca de sammy the bull
salvatore gravano
ma misc ca rocky marciano
marty scorsese
pizdele astea vor doar sa danseze
am aterizat in milano
tutti pazzi per materazzi
pastile pentru toti ragazzi
am furat inele bvlgari
nu stau cu gainarii
din cap in picioare lacoste
capsunarii tin post
unii sunt grasi mananca cacat
altii sunt piele si os
nu am copii am clone ca big boss
nu ies din casa fara metal gear
baietii tai sunt actori richard gere
am gura mare ca joe pesci
fut pizdele la toti pestii
pune te la masa daca scoti o vorba
o sa ti sara pe nas pastele
cand o sa ti rupem coastele
in cartier sunt legenda tu rapper
vorbim despre cox si doar despre cox
ca jay z pe american gangster
puternic ca bamm bamm
il am cu mine pe dino
ne incaltam in valentino

og daca vezi asta poti sa folosesti versurile astea. e onoarea mea :bow:
si in plus eastbull arata gangsta. fac pariu ca e with the shits

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Kadhafi »

G-MONEY wrote:Nu trebuie sa fie neaparat anti sistem, trebuie sa transmita un mesaj. Plm daca voi considerati ca asta este evolutia normala a muzicii hip-hop, fara suparare dar nu ati inteles nimic din ea atatia ani. Niciodata nu am inteles obsesia asta a unora (nu zic de tine, ci la modul general) de nou. Domne, daca e nou, e bun. Cum pula mea sa-l dai exemplu pe analfabetul ala cu 8 clase de Abi? Nici macar in gluma nu poti face asta, e prea mult !! Ca sa fac o comparatie, inseamna ca si Dancila era buna, are acelasi intelect si doar era ceva diferit, nu?

Voi chiar nu vedeti (din nou, la modul general nu doar muzica) ca orice se scoate pe piata este de o calitate uluitor de proasta? Iar fenomenul trap la noi este inexistent boss, este o sperma si atat si nici dracu nu poate sa ma contrazica aici cu argumente normale. Am zis-o deja de multe ori, nu ai cum sa iti puta mana a bara de autobuz sau sa fii paralizat si sa canti despre smecherie si viata buna dintr-un carucior cu rotile cand ai 16-17 ani. Efectiv nu ai cum !! Nu incep si eu ca vallejo cu street cred, dar e penibil coaie. Eu nu pot sa ascult un autist cu 8 clase doar pentru ca e la moda, un putoi ascultat de copilasi de clasa a 7a. Pai mai bine ascult NA cum se plange decat pe astia, pe bune.
Aaa, ca trapul exista si e un fenomen da, sunt de acord, dar nu MIZERIA de la noi. Pai Gucci Mane e milionar, are si street cred, isi permite sa cante ceva de genul, ca sa nu mai vorbim de ce productie are la piese. Despre asta e vorba, ori faci ceva bine ori nu mai faci deloc.
era predestinat sa fie asa, si cand s-a inceput nene, cu public ennemy run dmc, care se voiau sociali, tot mai baga cateuna printre, gen concert run dmc erau toti cu adidasu' in mana, cica reprezenta e ca avea adidas (marca nu adidasi). si mereu a fost un hibrid asa, ceva contestare politica, da pana la un punct, nu cumva sa fie anticapitalistic shit si anticonsumerist. defapt n-a fost contestare politica cat lamentare politica, si in paralel epopea progresului modern, cumpar am acura am bitches sunt cu dolla bills in buzunar. asta e, dupaia e o evolutie normala, daca prin ani 80 pustani mai aveau o costinta politica si ideologica, in ziua de azi discursu' si consapevolezza politica s-a dus naiba si suntem intr-o epoca a placeri, distractie, nihilismului, epicurismului si cuvinte dinastea pana maine. trapu' nu reflecta decat gandirea profunda a unei epoci si ale unei tinere generatii.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Vallejo »

pe mine ma doare la pula de rap. nu mai am 10 ani sa mi pese de cacaturile astea

eu ma pis pe lino goldeni dinaia care n au facut un drug deal in viata lor. nici nane ala nu e ce trebuie. ce plm asta a plecat de la definitia unui mixtape la smecherie. ce plm de mafiot sta sa ti explice definitia unui mixtape? come on b fuck outta here

dar og eastbull sigur e adevarat

" stau la bloc si ma joc table "

respect og

am castigat o gramada de bani la table in timp ce aveam droguri in papuci. real recognize real

[video]https://youtu.be/lH18CRV_gAA[/video]

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Vallejo »

damn am dormit pe og eastbull. credeam ca e un dinala ca satra benz asa rap dinala pentru copii cu adidasi cu plm cu astea

are album solo?

[video]https://youtu.be/hlqMuAS1gpM[/video]

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Kadhafi »

ba n-am nimic cu og, eu-s des la roma, n-am auzit nimic prost de el, nici de bine, ca ca e mult mai minor decat vrea sa se auda. acum eu o chestie zic, de og adevarat, fara harfe, dar cand facem smenuri, cand umblam prin europa cu banii facuti din diverse metropole, eu eram imbracat in salomon, in mammut cand treceam granitele ca la chiasso spre sud sau basel spre nord e granita eram cu masini normale familiale, am trecut cu volvo n-avea nimeni treaba cu mine. cand o arzi pe adevarate, si chiar depinzi de asta, si eventual mai ai si alti care depind de asta (ca acolo se complica treaba, e usor sa meri tu la parnaie in vest, desi in vest te fute la creier poate mai rau ca la puscariile grele la noi, cand ai aproprieti care depind de bani tai, ei ce fac???). da in fine, acum n-am nimic cu ostentatia asta, dar asta e ostentatie de boss care un corespunde cu street life-ul si nu mai corespunde nici cu bossi din 2020 asta e ceva filme deceniile trecute, asta e in ziua de azi orice ban daca ai familie ce ai ce nu ai trebuie sa ai o tampenie de kebab sa o poti justifica, si nu-ti permti extravagante pe fata ca te-a prins fiscu' direct mai rau ca orice narcobrigada. toti care ii stiu ca am facut treaba dinasta, pe adevarate, nu pustani dintr-un cartier care stateau la parinti si isi lua balenciaga din profit, dar cine trebuia sa traiasca rational din asta si sa poate eventual sa se si reproduce acupleze normal, sa tina o femeie normala, erau foarte low profile, poate cu mai mult cash decat omu' normal dar eventual si mai putin ostentativi. mai ales cand esti instalat intr-un loc si-ti duci veacu' acolo

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Mallone »

ce canta astia sunt desene animate pentru copii si batrani retarzi netrecuti prin viata. am mai zis-o si chiar o s-o mai zic ori de cate ori e nevoie.

vremurile cand mergea adevarata bagabonteala au trecut. hai gata.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by G-MONEY »

Kadhafi, asta incearca sa faca muzica (daca poti sa ii zici asa) si atat, nu e vreun street hustle, stai linistit. Faptul ca faci un video in Napoli nu te face mafiot napoletan, hai sa fim seriosi :lol: De aia am zis ca muzica asta la noi e un pisat, nu cum e in State unde mai sunt ciori care traiesc cu adevarat din nenorociri.
Cat despre puscariile din vest, comparativ cu astea de la noi, sunt adevarate hoteluri, faci bani acolo mai mult decat faci in Romania in afara. :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Vallejo »

e muzica imaginea e importanta. cine crezi ca vrea sa auda ce ai de zis daca arati ca un boschetar sau capsunar? nu se asteapta nimeni sa fie john gotti dar nici fraier fac pariu ca nu e

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Vallejo »

si in plus chiar are talent. lasati vrajeala

[video]https://youtu.be/xog4ApBS1G4[/video]
[video]https://youtu.be/d5MqtSK2sic[/video]

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Mallone »

Baga-mi-as pula-n talentu' lor.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Golf
forumist frustrat
Posts: 1601
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:09 pm

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Golf »

Ballone are atat de multa nevoie de atentie incat simte nevoia sa se bage in seama pe fiecare topic cu muzica "naspa". Stai chill grandpa ca nu ii pasa nimanui de "parerile" tale. Esti la fel de important ca si lateii.
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by Mallone »

Vallejo wrote:e muzica imaginea e importanta. cine crezi ca vrea sa auda ce ai de zis daca arati ca un boschetar sau capsunar? nu se asteapta nimeni sa fie john gotti dar nici fraier fac pariu ca nu e
da, bineinteles ca nu e ok sa arati ca un boschetar in videoclipuri, dar sa-mi vii cu masini pe care nu ti le vei permite-n viata ta sau sa filmezi in vile (care nu sunt nici macar ale vreunui prieten de-al tau) pe care nu ti le vei permite vreodata, aici e penibil, cocos.

Si eu pot sa inchiriez o masina de lux de la prieteni sa ma duc sa agat pizde in Regie/Centrul Vechi/Dorobanti/Nordului, etc. Si eu pot sa imprumut bani, sa ma duc in mall sa-mi iau cele mai scumpe haine, ca apoi sa le dau retur in 30 de zile si sa returnez suma imprumutata de la vreun oarece prieten cu bani, doar ca sa arat cum n-am aratat niciodata sau sa arat ca am bani in fata vreunei pizde proaste. La fel, pot sa inchiriez niste tarfe care sa-mi apara-n videoclipuri, dar alea se imbraca si pleaca acasa.

Mai pe scurt, cand ne-am trezit, era dimineata.

Uitati-va cum a ajuns reputatul vlogger al patriei dupa ce si-a luat CLS la 18 ani. Sunt curios ce-o sa mai latre pe youtube la supusii si adeptii lui dupa toate astea.

Terminati in pula mea cu fakereala ordinara. Asa cum o minune nu tine mai mult de 3 zile, asa si fakereala asta proasta are o limita.

Keep it real. Batraneste, asa.
Golf wrote:Ballone are atat de multa nevoie de atentie incat simte nevoia sa se bage in seama pe fiecare topic cu muzica "naspa". Stai chill grandpa ca nu ii pasa nimanui de "parerile" tale. Esti la fel de important ca si lateii.
Atentie pe un forum mort? Esti mai prost decat un sac de cartofi, daca faci asemenea afirmatii :lol:
Viața e complexă și are multe aspecte.

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: Aurul pur si zmeurile de aur pe 2019

Post by RanciD »

Word. Nu suntem Dinică și Diaconu, My nigga. Suntem Mircea și Vali, doi iubiți ai lui iehoveh și God, și eastbull e un căcat cu cap patrat, daca nu e salist terminat, rancid schizofrenic și tu retardat. Hai sa facem bani ca mohhamed, Alah, scriind mișto și lucrând cu praf, de pușcă sau de tras. Not a bad year to die Young, 20.2. , douazeci și două oua, doua doze, doua făuritoare de găoaze. Columbine memorial 20

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests